تبلیغات

آنتالیا یکی از معروفترین و مهمترین شهرهای توریستی جهان می باشد. این شهر زیبا در غرب کشور ترکیه و یک شهر ساحلی است. آنتالیا در امتداد کوه های توروس قرار گرفته و سواحل زیبایی از دریای مدیترانه با صخره های سنگی و خلیج های بی نظیر دارد. هر ساله گردشگران زیادی به سمت این شهر زیبا جذب می شوند. آشنایی با مکان های دیدنی و تفریحی برای لذت بردن از تور آنتالیا از اهمیت خاصی برخوردار است. آبشار دودن، رودخانه ماناوگات، شهر قدیمی، برج ساعت، آسپندوس، مسحد کنگره دار، غار کارائین، لارا، سیده، بلک، کمر و پارکهای آبی همه از جاذبه های گردشگری آنتالیا هستند.


ماناوگات

ماناوگات رودخانه ای زیبا که از جنوب کوه های توروس جاری و به سمت دریای مدیترانه می رود. گشت با کشتی بهترین راه دیدن این رودخانه است. یکی از نقاط محبوب مردم ترکیه و گردشگران می باشد. آبشار این رودخانه نیز در چهار کیلومتری شمال آن واقع شده است. شهر سیده در کنار رودخانه ماناوگات قرار دارد.

حمام رومی

مکان های تاریخی و باستانی زیادی در آنتالیا قرار دارد. حمام رومی در شرق منطقه سیده و در میان درختان کاج قرار گرفته است. در این بنا آثار باستان شناسی بی نظیری وجود دارد و امروزه از حمام رومی به عنوان موزه استفاده می شود.  

پارک آبی آکوالند
یکی از جذاب ترین مکان های تفریحی کشور ترکیه می باشد. این پارک آبی در منطقه ساحلی کنیاآلتی واقع شده است و سرسره های مختلف و بازی های آبی زیادی در آن وجود دارد. در این پارک نمایش دلفین ها بسیار تماشایی و جالب خواهد بود.

+ نوشته شده توسط Thaitor در پنجشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۱۸ بعد از ظهر، ۲۹ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha